Hang-OutCalendarHomeFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 FGN: NCR 2017 Results

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Leokane
Zombie Child
 Zombie Child
avatar

Achievement Points : 19
Posts : 830
Reputation : 1186
Waifu : Leokane
DoolFool

PostSubject: FGN: NCR 2017 Results   Tue Apr 18, 2017 12:39 am


Poison Ivy Trailer Today...If You Want To See It

NorCal Regionals 2017 Results

Street Fighter 5 — Results

1. PG|Punk (Karin)
2. Liquid|NuckleDu (Guile, Cammy)
3. GRPT|Fuudo (R. Mika)
4. RB|Bonchan (Nash)
5. EG|NYChrisG (Guile, Urien)
5. Circa|LPN (M. Bison)
7. Mago (Karin)
7. Zowie|GamerBee (Necalli)


Ultimate Marvel vs. Capcom 3 — Results

1. EG|NYChrisG (Morrigan, Dr. Doom, Vergil)
2. Apologyman (Firebrand, Dr. Doom, Super-Skrull)
3. RyanLV (Chun-Li, Morrigan, Phoenix)
4. Killer Kai (Zero, Taskmaster, Vergil | Zero, Vergil, Strider)
5. Circa|Jibrill (Zero, Vergil, Dante)
5. J2Jin (Wolverine, Dr. Doom, Vergil | Morrigan, Dr. Doom, Vergil)
7. CYG|PR Balrog (Wolverine, Dr. Doom, Vergil)
7. KyleP (Spencer, Dr. Doom, Vergil)


Tekken 7 — Results

1. EightArc|Bronson Tran (Claudio, King)
2. Its P.Ling (Xiaoyu)
3. Poongko (Akuma)
4. Rip (Law)
5. Ayvie
5. Slaying Unicorn (Jin)
7. Ricktah
7. Bank (Lars)


King of Fighters 14 — Results

1. AS|Reynald (Vanessa, Vice, Rock | more)
2. Romance (Nakoruru, Benimaru, Mai)
3. VKOF|Layec (Ryo, Vice, Shun'ei)
4. Gen D (Kula, Vice, Benimaru | more)
5. VMP|JDR (Kyo, Ralf, Terry)
5. EGN|El Rosa (Kula, Robert, Leona | more)
7. Lightning949 (Robert, Benimaru, Iori)
7. TC|Y05H1 (Iori, Geese, Nakoruru | more)


Killer Instinct — Results

1. GXG Rune X (Maya, Omen)
2. BMA|Kinetic Onslaught (Sabrewulf)
3. US Virus916 (Jago, Shadow Jago)
4. Remi (Eyedol)
5. Jetstream Dan (Hisako)
5. Day One (Hisako)
7. SuddenBlackout (Kilgore)
7. Jus Cookie (Jago)


Guilty Gear Xrd Revelator — Results

1. Kizzie Kay (Sin)
2. BH|BjornSonOfBear (Chipp)
3. Beautiful Dude (Zato-1)
4. Foonanigims (Kum)
5. NerdJosh (Elphelt)
5. P2W_Pain (Ramlethal)
7. MooMaster
7. Octo Pimp (Potemkin)


Ultra Street Fighter 4 — Results

1. CYG|PR Balrog (Balrog)
2. Poongko (Seth)
3. SRKlEl Cubano Loco (Vega, Yang)
4. DM|Kurokiba (Dee Jay)
5. DM|Nothingman (Gouken, T. Hawk, El Fuerte)
5. Hotrod (Vega)
7. Vicious (Yun)
7. DM|Salpacino (Adon)


Super Smash Bros. 4 — Results

1. Apologyman (Lucario)
2. Trevonte (Sheik)
3. TSG|Wobbie (Samus)
4. TGS|Chuck (Captain Falcon)
5. AMS|Gunrose (Bayonetta)
5. Shing0 (Wii Fit Trainer)
7. SonataKyle (Villager)
7. AMS|Warrior (Bowser Jr.)


Pokken Tournament — Results


1. SQ1|Slippingbug (Pikachu Libre)
2. Double (Braixen)
3. STDx|Allister (Mewtwo, Suicune)
4. Toasty (Lucario)
5. MeLo (Pikachu Libre)
5. Suicune Master (Lucario)
7. BadIntent (Blaziken)
7. Zyflair (Lucario)


BlazBlue: Central Fiction — Results

1. Kizzie Kay (Jin)
2. ApologyMan (Hakumen)
3. Beautiful Dude (Relius)
4. Gen D (Azrael)
5. Zero Hour (Terumi)
5. P2W_Pain (Kokonoe, Nine)
7. Geminemi (Carl)
7. Jetman (Jin)


Super Street Fighter 2 Turbo — Results

1. Ultra Combo (Sagat)
2. Eltrouble (Dhalsim, Ryu, Guile)
3. Mr. Igloo (Balrog)
4. Killer Miller (E. Honda, Chun-Li, Vega, Blanka)
5. Darkness (Ken, Balrog)
5. Silentscope (Cammy)
7. RB|Snake Eyez (Zangief, Ryu, Ken)
7. Brenttiscool (Dee Jay)


Super Smash Bros. Melee — Results

1. Spark (Sheik)
2. TSG|Choknater (Ice Climbers)
3. MYL (Marth)
4. MilkWaffles (Marth)
5. Denjin (Fox, Falco)
5. Bobo (Yoshi)
7. The Trashman (Sheik)
7. TeletubbyKing (Marth)


Darkstalkers 3 — Results

1. Mr. Igloo (Sasquatch)
2. fLoE (Sasquatch)
3. H I V E (Q-Bee)
4. Stafy (Q-Bee)
5. Hagure (Talbain)
5. VMP|JDR (Lilith)
7. IFD|Delusion
7. Besteban (Talbain)


Skullgirls — Results

1. DawnHibiki (Eliza, Cerebella)
2. NAP|PleasureThatCutsWind (Eliza, Big Band)
3. MCD|Jawnsunn (Filia, Robo Fortune, Cerebella)
4. DragonSlave (Parasoul, Robo Fortune, Fukua)


Under Night In-Birth Exe:Late — Results

1. Zero Hour (Akatsuki)
2. Hagure (Merkava)
3. VMP|JDR (Hyde)
4. SuddenBlackout (Waldstein)


3v3 teams Street Fighter 5 — Results

1st place
- XYZZY (Birdie)
- GRPT|Fuudo (R. Mika)
- Poongko (Kolin)

2nd place
- Liquid|NuckleDu (Guile)
- PG|Punk (Karin)
- Rise|Marn (Ibuki)

3rd place tie
- WFX|801 Strider (Laura)
- Zowie|GamerBee (Necalli)
- CYG|PR Balrog (Balrog)

3rd place tie
- Jawn Haley (Guile)
- Jtolo (Ibuki)
- Danphan (Ken)


deviantART



Instagram
Back to top Go down
View user profile http://instagram.com/leokanexyz
 
FGN: NCR 2017 Results
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
World Dueling Academy :: Games :: Competitive Corner :: Tier 2 Games-
Jump to: